Pagalbos koordinavimas asmenims su negalia

Pagalbos koordinavimas skiriamas asmenims, kuriems Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra nustato pagalbos koordinavimo poreikį negalios vertinimo metu ir kurie yra davę sutikimą, kad jiems būtų teikiamas pagalbos koordinavimas.

 

Pagalbos koordinavimu siekiama:

  • identifikuoti asmens individualius poreikius priemonėms ir (ar) paslaugoms, kurie nėra užtikrinti;
  • perduoti informaciją  apie asmenį ir jam reikalingą pagalbą atsakingoms institucijoms, organizuojančioms asmeniui reikalingų priemonių ir (ar) paslaugų teikimą;
  • stebėti ir vertinti pagalbos teikimo procesus ir rezultatus;
  • koordinuoti veiksmus tarp skirtingų institucijų, kad būtų užtikrinta vientisa ir suderinta pagalba tiems, kam jos labiausiai reikia.

 

Kaip organizuojamas pagalbos koordinavimas?

 

Pagalbos koordinavimas asmenims su negalia yra kompleksinis procesas, apimantis individualios pagalbos vertinimą pildant Individualios pagalbos poreikio klausimyną, asmeniui sutikus – pagalbos plano sudarymą ir jo perdavimą vykdyti suinteresuotoms institucijoms.

Pagalbos koordinavimo procese klausimyną pildantys specialistai, pagalbos vadybininkai atlieka išsamų asmens su negalia poreikių vertinimą, išsiaiškina būsto pritaikymo, transporto organizavimo, pagalbininko, techninių pagalbos priemonių poreikį  įvairiose asmens veiklos srityse (žinių taikymo, judėjimo, savipriežiūros, bendravimo ir kasdienės veiklos, dalyvavimo (įsitraukimo), sudaro pagalbos planą ir, Agentūros sprendimu, perduoda suinteresuotoms institucijoms vykdymui.

Suinteresuotos institucijos susisiekia su asmeniu, aptaria pagalbos plano įgyvendinimo klausimus, organizuoja asmeniui reikalingos pagalbos teikimą ir teikia atgalinį ryšį Agentūrai.

Organizuojant pagalbos koordinavimą, labai svarbus visų suinteresuotų institucijų, įskaitant jų teritorinius skyrius, išsidėsčiusius visoje Lietuvoje, bendradarbiavimas ir efektyvi komunikacija. Tik veikdami kartu, specialistai užtikrinai visapusišką ir tinkamą pagalbą asmenims su negalia.

 

Kas teikia pagalbą, numatytą pagalbos plane?

 

Asmenims su negalia pagalbą teikia suinteresuotos institucijos pagal veiklos kompetenciją, nurodytos sudarytame pagalbos plane:

  • Techninės pagalbos priemones teikia ir moko jomis naudotis Techninės pagalbos priemonių centras;
  • Darbo rinkos paslaugas (informavimą, konsultavimą, tarpininkavimą įdarbinant ir kt.) teikia Užimtumo tarnyba;.
  • Lietuvių gestų kalbos vertimo centras užtikrina vertimo paslaugas;
  • Plačiausią paslaugų spektrą (būsto ir aplinkos pritaikymą, transporto organizavimo, sociokultūrines, pagalbos į namus, dienos socialinės globos ir kitas paslaugas, skirtas pagerinti asmenų su negalia gyvenimo kokybę, saugumą ir bendruomenės darną) teikia (organizuoja teikimą) savivaldybių administracijos pagal asmens gyvenamąją vietą.

 

anta.lrv.lt informacija

Į viršų
Skip to content