Neformalios pagalbos skatinimo renginys

Kėdainių bendruomenės socialinis centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio mėn. pradėjo įgyvendinti projekto  „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Kėdainių rajono savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numato teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas asmenis su negalia ir (arba) senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

                      Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

2024 m. lapkričio 18 dieną Kėdainių bendruomenės socialiniame centre įvyko projekto „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ neformalios pagalbos skatinimo renginys integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, savanoriams ir bendruomenės nariams. Susitikimo metu pristatyta, kad projektas „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybės“ finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo+“  ir bendrojo finansavimo lėšomis.

                      Renginį vedė Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktorė Rūta Kaupienė. Integrali pagalba teikiama 30 Kėdainių miesto bei rajono gyventojų. Kas dieną žmones su negalia lanko trys mobilios komandos, kurias sudaro – sveikatos priežiūros specialistai, slaugytojo padėjėjas, slaugytojas, reabilitacijos specialistas, socialinės globos paslaugas teikia individualios priežiūros darbuotojas. Šis projektas lengvina gyvenimą visišką negalią turintiems žmonėms, bei jų artimiesiems. Kalbėjo atvejo vadybininkė Elona Bugienė. Savo  pranešimu ji pristatė  informaciją apie įgyvendinamą projektą, jo tikslus, uždavinius, planuojamas veiklas.

                      Kėdainių bendruomenės socialinis centras atliko socialinių paslaugų, teikiamų asmens namuose, kokybės vertinimo ir tobulinimo tyrimą, kurio tikslas – įvertinti teikiamų paslaugų kokybę. E. Bugienė pristatė anketos rezultatus, kurios buvo pateiktos integralios pagalbos asmens namuose paslaugų gavėjams/jų artimiesiems. Renginio metu buvo aptarta bendruomenės pagalbos reikšmė tenkinant savimi negalinčių pasirūpinti asmenų poreikius. Vykdant projektą  suteikiama  ne tik visapusiška pagalba senyvo amžiaus  ir neįgaliems žmonėms, bet ir konsultacijos juos slaugantiems artimiesiems.

                      Renginio pabaigoje padėkota visiems susirinkusiems – dirbantiems projekte, slaugantiems savo artimą, savanoriškai prisidedantiems prie projekto veiklos bei visiems besidomintiems integralios pagalbos projekto veikla.

Į viršų
Skip to content